Tibetský dům

Za světem Asie na severozápad Čech

Stavba hlavní budovy Centra pro poznávání asijských regionů spolku Thonmi z.s. ve Šluknovském výběžku v tibetském stylu.

Stavte s námi

Hledáme partnery, kteří sdílí názor, že kulturní porozumění může přispět k lepšímu soužití lidí nejen ve společné Evropě. Sponzoři budou uvedeni na pamětní desce ve vstupu do budovy.
Přispějte na konto Thonmi z.s.
Číslo účtu: 1427380000/2700 DĚKUJEME!

Variabilní symbol: 580 Automaticky vystavíme potvrzení o poskytnutí daru pro daňové účely.

QR Kódem pošlete 100Kč nebo příspěvek dle vlastní volby.

…majestátnost a atmosféra interiéru naladí příchozí k přijetí prosté podstaty odlišností lidských kultur. Všichni potřebujeme nahlédnout do situací běžného života lidí pocházejících ze vzdálených zemí, vyznávajících jiné náboženství, životní filozofii a kteří mají třeba i jinou barvu pleti. To nám pomůže zmenšit naše obavy z odlišného.

Vizualizace hlavní budovy Centra pro poznávání asijských regionů spolku Thonmi, z.s., autor: M.Tutter

Abychom mohli naše aktivity nabídnout po celý rok ve vlastních prostorech, stavíme pro činnost spolku Thonmi z.s. hlavní budovu v Evropě ojedinělé, typicky tibetské architektuře s vnitřní tradiční výzdobou odrážející jednotlivé regiony, na které se zaměřujeme. Toto vědecké a kulturní centrum s přednáškovým sálem a knihovnou poskytne zázemí pro projekty, semináře a kulturní akce našeho spolku a spolupracujících institucí. Vítány zde budou školní třídy s možností strávit v centru tematicky zaměřené projektové dny i široká veřejnost. Sál bude také sloužit jako místo setkávání pro obyvatele přilehlých obcí.

Prostory centra po dokončení rádi nabídneme i k pronájmu zájemcům pro pořádání například jógových seminářů, naučných kurzů či meditačních sezení. V době, kdy nebude plánován žádný konkrétní výše zmíněný program, bude probíhat promítání tematických dokumentů a nabídka informací o dění v asijských regionech přístupné i pro náhodné kolemjdoucí.

Na základě vydaného stavebního povolení, dokončujeme v roce 2023 hrubou stavbu a to i díky práci dobrovolníků, kteří se zapojují při pravidelných brigádách. Prostředky, které byly dosud vynaloženy, pocházejí z osobních darů členů spolku, příznivců, z crowdfundingu na Startovači a dalších zdrojů. Generálním sponzorem je Nadace Premedis.

Brigáda na stavbě Tibetského domu

Na stavbu hlavní budovy Thonmi z.s. v tibetském stylu (se sešikmenými stěnami), částečně používáme recyklované i přírodní stavební materiály z okolí, hlavní tepelná izolace stěn bude z balíků slámy.

Aktuální fotografie a informace o plánovaných brigádách najdete na našem -> Facebooku.
Doporučujeme také shlédnout dokument Petra Slavíka na iVysílání ČT, -> Náš venkov-Malý Tibet