Asijská poznávací stezka

V rámci projektu „Poznejme své sousedy“. Revitalizace cesty a poznávací stezka mezi Velkým Šenovem, Mikulášovicemi a Vilémovem“ jsme obnovili komunikaci mezi zastávkami Mikulášovice dolní nádraží a nádraží Lipová.

Vyklestili a vyštěrkovali jsme dlouhodobě nepoužívanou cestu. Zkrátíte si tak trasu mezi obcemi a vyhnete se vytížené silnici. Klub turistů cestu opatřil žlutým turistickým značením.

Nově vybudovaná Asijská poznávací stezka se tak stala novým místem setkávání a slouží i jako místo pro relaxaci a vzdělávání. Šest infopanelů představuje témata z kultury a každodenního života asijských národů. Korespondují s prvky vzdělávacího areálu Thonmi z.s. a přibližují tak kolemjdoucím stavbu tibetského domu, mongolské ovoo a jurtu, jačí výběh, buddhistickou stúpu a hliněnou pec tandir. Texty na infopanelech jsou také přeloženy do němčiny. V infocentrech a místních institucích si děti mohou vyzvednout pracovní listy s úkoly.

Na panelech najdete také QR kódy, které vás propojí s našimi internetovými stránkami. Tam již brzy najdete více informací k jednotlivým prvkům stezky.

Do budoucna plánujeme poznávací stezku dále rozšiřovat a pořádat pravidelné akce pro veřejnost. Rádi bychom na stezku umístili celoročně přístupné hry inspirované Asií, které si se svým doprovodem budete moct při procházce areálem zahrát. Projekt „Poznejme své sousedy“. Revitalizace cesty a poznávací stezka mezi Velkým Šenovem, Mikulášovicemi a Vilémovem byl podpořen značkou Opavia ve spolupráci s Nadací Via. Děkujeme!